Activitatile din luna decembrie 2015

La Parohia „Icoanei”, în cadrul Proiectului catehetic săptămânal, Departamentul pentru tineret parohial, sub coordonarea Pr. Dr. Marcel Stavără, s-au organizat întâlniri catehetice.

In data de 02.12 Dna Prof. Dr. Georgeta Filiti a fost invitata sa vorbeasca destre "Contribuția bisericii la făurirea României Mari".

Activitatile din luna noiembrie 2015

La Parohia „Icoanei”, în cadrul Proiectului catehetic săptămânal, Departamentul pentru tineret parohial, sub coordonarea Pr. dr. Marcel Stavără, a organizat întâlniri catehetice.

Activitatile din luna octombrie 2015

La Parohia „Icoanei”, în cadrul Proiectului catehetic săptămânal, Departamentul pentru tineret parohial, sub coordonarea pr. dr. Marcel Stavără, a organizat întâlniri catehetice.

Activitatile din luna septembrie 2015

La Parohia „Icoanei”, în cadrul Proiectului catehetic săptămânal, Departamentul pentru tineret parohial, sub coordonarea pr. dr. Marcel Stavără, a organizat în datele de 16, 23, 20.09.2015 întâlniri catehetice.

Activitatile din luna august 2015

In data de 23 august , in duminica tanarului bogat, la Biserica Icoanei a avut loc conferinta „Bogatia tineretii”, sustinuta de Pr. Marcel Stavara.

Am incercat sa raspundem nevoilor tinerilor de a-si insusi valorile tineretii, valorile morale, crestine, pentru a fi folositori societatii ca niste crestini adevarati.