Activitatile luna ianuarie 2015

La Parohia „Icoanei”, în cadrul Proiectului catehetic săptămânal Departamentul pentru tineret parohial, sub coordonarea diac. Dr. Marcel Stavără, a organizat în data de 14.01.2015 o întâlnire în cadrul căreia au avut loc discuții pe marginea temei Aspecte misionare din viaţa Sf.Antonie cel Mare.

Activitatile din luna decembrie 2014

La Parohia „Icoanei”, în cadrul Proiectului catehetic Calea mântuirii, Departamentul pentru tineret parohial, sub coordonarea diac. Dr. Marcel Stavără, a organizat în data de 3.12.2014 o întâlnire în cadrul căreia au avut loc discuții pe marginea temei Cercetarea smerită – nota esenţială a comportamentului creştin, invitat fiind domnul fizician Andrei Dorobanţu, cercetător al Institutului de Fizică şi Inginerie Nucleară „Horia Hulubei” şi membru al Consiliului Parohial al Bisericii Icoanei.